نوروزانه

norooz.jpg

چه لحظه ي عجيبي ست لحظه ي سال تحويل. هر ثانيه اش مهم مي شود و پرهيجان. نشستن پاي سفره ي هفت سين و تيك تيك ساعت و اعلام اينكه تا آن لحظه هنوز چقدر مانده هم خواهي نخواهي هيجانش را بيشتر مي كند. اما همه ي اينها در كشور و خانه ي خود آدم مزه مي دهد.

پارسال جايتان خالي نبود، ما در بلاد برادر آميتاب باچان بوديم. از يكي دو هفته مانده به عيد كارمان شده بود پرس و جو از اين و آن و سرچ توي اينترنت كه زمان سال تحويل چه ساعتي است و به وقت محلي چه ساعتي مي شود. جور كردن وسايل سفره ي هفت سين هم خودش شده بود هفت خوان رستم! سبزه هايي كه سبز كرده بوديم به بركت خوش خدمتي سوشيلا كه يك تغار آب بسته بود به آن، يكجا پوسيد! سمنو هم كه شده بود كيميا. ( از خاله خانم كه پرسيديم ميان خاله خانباجي هاي دوروبرش هيچكس نيست كه بلد باشد سمنو درست كند چنان واي بلندبالا و كشداري تحويل مان داد كه مي شد يك مثنوي از توش بيرون كشيد!) سنجد هم برادر سمنو از آب درآمد. ماهي قرمز هم تبديل شد به يكي از ماهي طلايي هاي توي آكواريوم! موقع تخم مرغ رنگ كردن هم نزديك بود چشم سوشيلا و لاكشمي و دورگا از كاسه خانه درافتد كه مي ديدند ما با آن همه اهن و تلپ يكدفعه بي هيچ تب و نوبه اي زده به سرمان و نشسته ايم به رنگ كردن تخم مرغ و شكلك كشيدن روي آن؛ و تازه مرض مان را به الباقي بروبچ اهل خانه سرايت داده ايم! فقط از بابت سير و سركه در مضيقه نبوديم. خلاصه به مدد چند تا سين نوظهور سفره كامل شد؛ اما همه اينها به كنار، غربت وقتي خودش را نشان داد كه نه تلويزيون خبري از نوروز داشت و نه تيك تيك ساعت رسيدن لحظه به لحظه ي سال نو را اعلام مي كرد و نه توپ تحويل سالي آمدن نوروز را خبر داد. خودمان همينطوري ساعت را نگاه كرديم، دعاي سال تحويل را خوانديم و بعد گفتيم آغاز سال نو مبارك!! بقيه هم برامان كف زدند و گفتند: Happy New Year!

براي ثبت در تاريخ!: امروز سه شنبه 29 اسفند  1385 و امشب آخرين شب سال  است و ساعت سال تحويل ‹ 3:37:26 › نيمه شب. طلوع صبح طلوع بهار است و سال نو.

آغاز سال 1386 و نوروزي ديگر مبارك!

٭

/ 24 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مريم

يک سلام دوباره سيب تازه تازه دارم! اينبار زود زود منتظرتم

آرکاداش

سلام.....نادو جان عيدت مبارک......ممنون ميشم به آرکاداشت سر بزنی.....راستی من امسال تحويل خواب بودم.....باور کن

خزان نوشت

سلام. سال نو مبارک من امسال را نبودم برای سال تحويل. انگار سالی هم برايم شروع نشده!!!! افتابی باشی

تارا

هنوز هم لطف حضرت حق بيکران، کرمش بي پايان، عدالتش جاري، آيينش ماندگار، نعمتش موجود، باران رحمت بي حسابش بي امان،است پس تنها دعا میکنم که: وجودش در عالم دلت محسوس تر و ملموس تر شود ....سال نو مبارک...

فيروزه

سلام ... سال نو مبارک ... اميدوارم که سال خيلی خوبی باشه براتون

شبگرد(آرزو)

رفتم بودم مهمونی پريسا در دريای خوشبختی هفت سينتو ديدم انگاری بين اونهمه غريبه يه هفت سين آشنا دلتنگم کرد اومدم اينجا .... سلامت و سر خوش باشی نادوی عزيز .

صبا

سلام نادو جون به روزم دوست داشتی سر بزن

***پريسا در دريای خوشبختی***

اصلا هم پارتی بازی نبود..............من يقين داشتم ۷ سين نادو از همه بهتر خواهد بود.......وگرنه ۷ سين می خواستم چکار؟؟